Moc letnich atrakcji w Zakopanem

Moc letnich atrakcji w Zakopanem
Tatra House Domki Zakopane

Miasto pod Giewontem nieustannie zachwyca. Interesujące jest o każdej porze roku, dlatego nie narzeka na brak turystów. Jeśli zastanawiasz się właśnie, gdzie spędzić tegoroczne wakacje, proponujemy wziąć pod uwagę właśnie to miejsce. Będziesz miło zaskoczony ofertą, jaką dla ciebie przygotowało.

Rozmaite formy spędzania czasu

Zakopane latem atrakcje – to dział niezwykle rozbudowany. Na pewno znajdziesz coś, co w szczególny sposób cię zaciekawi i wciągnie. Spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i korzystaj z różnorodnych form aktywności.

Polecamy wycieczki rowerowe. Niech nie zniechęca cię fakt, że pokonywanie terenów górskich na dwóch kółkach jest dość wymagające. Dostępne są przecież łatwe, malownicze trasy. Przejechanie ich nie stanowi wielkiego wyzwania, wystarczy tylko odrobina chęci. Przejażdżka na rowerze pozwoli ci się wyciszyć, odprężyć i uwolni od negatywnych emocji. Jest okazją do obserwowania cudownej roślinności, górskich szczytów i delektowania się charakterystyczną atmosferą regionu. Na terenie miasta działa wiele wypożyczalni rowerów. Jedną z nich jest butorowy.pl – firma oferująca zjazdy z Gubałówki. Nie musimy chyba dodawać, jak wiele frajdy dostarczają?

Innym pomysłem na ciekawe spędzenie czasu jest spływ przełomem Dunajca, podczas którego podziwiasz skalne formacje, niesamowitą przyrodę, relaksujesz się i odrywasz od rzeczywistości. Ten rodzaj atrakcji nie może nie przypaść do gustu. Towarzystwo flisaków umila wycieczkę, ich żarty i legendy sprawiają, że na twarzy maluje się szeroki uśmiech. Spływ to świetna zabawa i masa wrażeń.

Atrakcje w Zakopanem to też aktywności gwarantujące zastrzyk adrenaliny. Jedną z nich są wyprawy na quadach. Do wyboru trasy rekreacyjne i te ekstremalne, na których sporo jest przede wszystkim błota i wody. Jazda na tych czterokołowych pojazdach daje wiele frajdy, pozwala poczuć wolność i odreagować stres. To znakomita przygoda. Jeżeli uznasz, że dość masz spokoju i ciszy, ruszaj na przejażdżkę na quadzie i czerp z niej jak najwięcej.

Coś dla małych turystów

Lato ma wiele zalet, ale czasem bywa męczące i trzeba od niego choć na chwilę uciec. Wypoczywając z dziećmi musisz pamiętać, że nie lubią one nudy. Dlatego, kiedy aura na zewnątrz nie sprzyja zabierz pociechy do klimatyzowanej sali zabaw. Sympatią cieszy się przede wszystkim Park Janosika. Tam na ogromnej powierzchni czekają m.in. baseny z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód, wielkie dmuchańce. Jest również kawiarenka z pysznymi deserami i napojami. Możesz w niej odpocząć od gwaru, kiedy twój maluch poświęci się zabawie i poznawaniu tej niezwykłej, barwnej krainy.

Polecam
0 0
Polecamy:
1200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *