Spływ Dunajcem – atrakcja jakiej nie można przeoczyć

Spływ Dunajcem – atrakcja jakiej nie można przeoczyć
Tatra House Domki Zakopane

Fanów Zakopanego nie brakuje. Nie ma w tym nic zaskakującego, biorąc pod uwagę fakt, że miasto potrafi zatroszczyć się o turystów i zaoferować im multum atrakcji. Jedną z nich są spływy Dunajcem. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Nietuzinkowy sposób na poznanie gór

Jeśli nudzą cię wędrówki po szlakach, pomyśl o innym sposobie na poznawanie górskiego świata. Co powiesz na wycieczkę drewnianą tratwą po rzece? Pomysł z pewnością warty uwagi. Nie będziesz rozczarowany wycieczką, podczas której zmieniające się krajobrazy wprawią cię w zachwyt. Być może uznasz nawet, że otoczenie obserwowane z tratwy prezentuje się dużo ciekawiej? Spływ przełomem Dunajca, to super doświadczenie i przygoda. Atrakcja na długo zapada w pamięć.

Poza tym, co warto podkreślić, podczas wycieczki odprężysz się i zapomnisz o stresie. Spektakularne widoki, świeże powietrze, cisza – wszystko to sprzyja wypoczynkowi. Nie w głowie codzienne problemy, gdy dookoła tak cudnie, można delektować się klimatem i cieszyć malowniczymi sceneriami. Spływ Dunajcem w Zakopanem dostarczy dobrej zabawy, radości oraz pozwoli złapać nową energię.

Przełom Dunajca – miejsce bajeczne i tajemnicze

Przełom Dunajca gwarantuje ujmujące widoki, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Warto wiedzieć, że to jedno z niewielu na świecie miejsc, gdzie rzeka górska przez pewien czas płynie w kierunku przeciwnym do morza, a potem zawraca. Na temat powstania przełomu krążą różne legendy. Jedna związana jest z Bolesławem Chrobrym, który miał mieczem wybić ujście Dunajcowi, inna z rycerzem, goniącym tamtędy króla węży.

W opowieściach górali często pojawia się postać słynnego Janosika. Podobno uciekając przed hajdukami przeskoczył rzekę i do dziś na skale widnieją ślady jego kierpców. Ile w tych legendach prawdy, tego nie wiadomo. Jednak jeśli lubisz miejsca nie tylko ciekawe pod względem widoków, ale także i zagadkowe, na pewno udział w spływie będzie fantastycznym przeżyciem.

Przyznaj, myśl, że siedzisz wygodnie na tratwie, podziwiasz otoczenie i zupełnie nie skupiasz się na tym co na lądzie zachęca do wycieczki, prawda? Będąc w mieście pod Giewontem, jeśli tylko pogoda dopisuje spędzaj jak najwięcej czasu na powietrzu, czerp z wypoczynku, ciesz się tamtejszą atmosferą. Odkrywaj uroki gór i korzystaj z uwielbianej przez wielu atrakcji, jaką są spływy.

Polecam
0 0
Polecamy:
1310

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *