Letnie atrakcje w Tatrach

Letnie atrakcje w Tatrach
Tatra House Domki Zakopane

Tatry imponują o każdej porze roku. Wielu z nas najchętniej przygląda się im w zimowej odsłonie. Jednak latem również potrafią zachwycić i co ważne, oferują mnóstwo rozmaitych form aktywności. Każdy turysta znajdzie tam coś, co go bez reszty pochłonie i sprawi, że nie zdąży jeszcze wrócić do domu, a już będzie planował kolejny wypoczynek. Zakopane atrakcje latem – wystarczy wrzucić to hasło w wyszukiwarkę, aby przekonać się, jak wiele swym gościom proponuje miasto pod Giewontem.

Nacieszyć się widokami

Podziwianie widoków to jedno z ulubionych zajęć turystów, odwiedzających Tatry. Co powiecie na wycieczki rowerowe? Być może świat z perspektywy dwóch kółek zaprezentuje się nieco inaczej, ciekawiej, a góry okażą się jeszcze bardziej magiczne? Przejażdżki na jednośladzie to okazja do dotarcia w wiele fascynujących zakątków. Kiedy na wyciągnięcie ręki mamy cudowną przyrodę, oddychamy świeżym, czystym powietrzem i zachwycamy się pejzażami, nietrudno o odprężenie. Nagle uświadamiamy sobie, że wszelkie negatywne emocje zniknęły, a nas ogarnął błogi spokój. Z uśmiechem na twarzy pokonujemy kolejne kilometry. Wyprawy rowerowe świetnie działają na nasze zdrowie i samopoczucie, szczególnie w tak bajecznym otoczeniu.

Atrakcje widokowe w górach
Atrakcje widokowe w górach

Wysokie miejsce na liście – atrakcje Zakopane latem, zajmują spływy przełomem Dunajca. Będąc na tratwie można przyglądać się niepowtarzalnej roślinności, czy skalnym ścianom i totalnie zapomnieć o tym co na lądzie. Nie istnieją codzienne sprawy, skupiamy się wyłącznie na danej chwili, a ta jest piękna! Ciekawym elementem spływu są opowieści i anegdoty serwowane przez flisaków. Wrażenia nie do opisania, doskonała zabawa, masa śmiechu i kapitalne pejzaże – to kilka powodów, dla których warto wybrać tą atrakcję. Spore doświadczenie w organizowaniu spływów ma np. firma Wojtanowski, na stronie splywdunajcem.info znajdują się wszystkie szczegóły.

Kiedy znudzi nas spokój

Kategoria – atrakcje turystyczne Zakopane jest bogata. Kiedy uznamy, że czas na odrobinę szaleństwa, a spokoju i ciszy już za dużo, nie ma najmniejszego problemu. Zdecydujmy się na wyprawę na quadzie. Będzie ona fantastyczną zabawą, dostarczy adrenaliny i pozytywnej energii. Przemierzanie górskich terenów na czterokołowych pojazdach to ogromna frajda. Doceniają ją przede wszystkim panowie, choć wiele pań również chętnie wybiera ten rodzaj aktywności. Na quadach można pokonywać rekreacyjne, malownicze trasy oraz te bardzo wymagające, na których nie brakuje błota i kurzu. Rozmaite są warianty, dlatego każdy, zarówno wielbiciel tych pojazdów, jak i ktoś, kto dopiero zaczyna swą przygodę z nimi, znajdzie odpowiednią dla siebie propozycję.

Polecam
0 0
Polecamy:
1137

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *