Zakopane – atrakcje dla dzieci o każdej porze roku

Zakopane – atrakcje dla dzieci o każdej porze roku
Tatra House Domki Zakopane

W górach można ciekawie spędzać czas – nikt chyba nie ma co do tego wątpliwości. Nie brakuje fanów samotnych wypraw, romantycznych weekendów, czy podróży z paczką przyjaciół. Sporo też jest turystów, którzy chcą odwiedzić te przepiękne tereny ze swoimi dziećmi. Zakopane i okolice – atrakcje dla dzieci to interesująca oferta. Z całym przekonaniem możemy polecić wypoczynek u podnóża Tatr, mając pewność, że rodzinny wypad będzie udany, zapewni mnóstwo wrażeń i na długo zapadnie w pamięć.

Zimowy, aktywny relaks

Zimą góry nabierają innego charakteru, są tak magiczne, że całymi godzinami można się w nie wpatrywać. Dzieci uwielbiają śnieg i zabawy na nim, dlatego chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Warto zaproponować im przejażdżki na skuterach śnieżnych, które dają wiele radości, ale też nutę adrenaliny. W Zakopanem działają firmy organizujące tego typy wyprawy, a dodatkowo jeszcze rozrywki w formie snow tubingu, czy snow raftingu. Jedną z nich jest Snow Safari. Inny, również cieszący się olbrzymią popularnością pomysł to tradycyjny, góralski kulig, najlepiej po zmroku, przy świetle pochodni. Jazda saniami przez bajkowe, zaśnieżone tereny to nie lada atrakcja. Co więcej, na jej zakończenie organizatorzy zapraszają na ognisko, któremu towarzysz kapela. Nie można zapominać, że skoro wypoczynek w górach, to także jazda na nartach. W mieście nie brakuje stoków przystosowanych dla dzieci. Zarówno amatorzy, jak i mali, wprawieni narciarze będą mogli poszusować.

Może jednak latem?

Niektórzy uważają, że tylko zimą warto odwiedzić góry. Rzeczywiście mają one wtedy niepowtarzalny urok. Jednak wiosną, latem, czy jesienią także śmiało można się tam wybrać. Zakopane latem – atrakcje to multum różnych form spędzania czasu. Przede wszystkim polecane są przejażdżki rowerowe. Na terenie miasta funkcjonują wypożyczalnie rowerów, proponujące trasy o różnym stopniu trudności. Warto zajrzeć na stronę zjazd.pl i zapoznać się z ofertą. Przemierzanie górskich terenów na dwóch kółkach bywa trudne, ale możliwość podziwiania spektakularnych pejzaży wynagradza wszystko. Ponadto solidna dawka ruchu zbawiennie wpływa na zdrowie, więc tym bardziej warto podjąć wyzwanie.

Żadnego rodzica nie trzeba przekonywać, że dzieci przepadają za zabawą. Dlatego ucieszy ich wizyta w parku o cudnie brzmiącej nazwie Letnia Zabawa. Przygotowano tam wiele niespodzianek, m.in. kulkoland, mini quady, mini autka, łódeczki elektryczne, czy tor pontonowy. Nie ma mowy, by ktokolwiek się tam choć przez minutę nudził. Maluchy, kiedy przestają interesować się jedną atrakcją, natychmiast znajdują kolejną. W parku mogą spędzać godziny i zupełnie nie czują zmęczenia. Letnia Zabawa to obowiązkowy punkt rodzinnej wycieczki.

Polecam
0 0
Polecamy:
711

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *